Open Monumentendag 10-11 september

Een gevarieerd en boeiend programma met tal van activiteiten voor jong en oud. Dat biedt de gemeente Stein inwoners en bezoekers tijdens de Open Monumentendag op zaterdag 10 september en deels op zondag 11 september.
Twee beschermde stads- en dorpsgezichten
De gemeente Stein heeft 62 monumenten binnen haar gemeentegrenzen en twee beschermde stad- en dorpsgezichten in Oud-Urmond en Oud-Elsloo. De inmiddels bekende monumentale fietstocht start bij de Standerdmolen aan het Sjirperspad in Urmond. Een (fiets)route is daar zaterdag bij de vrijwillig molenaar verkrijgbaar. Monumentaal tafelen onderweg om even bij te tanken? Ook dat kan dit weekend. Traditiegetrouw opent ook het Streekmuseum weer haar deuren voor het publiek.
In Elsloo kunt u de hierna opgesomde monumenten tijdens de Open Monumentendagen gratis bezoeken »
19. Grafkapel nabij de kerk Op de Berg 9, Elsloo | te bezoeken op zaterdag 10.00-17.00 u
20. St. Augustinuskerk alleen 11 sept. open Op de Berg 9, Elsloo | alleen te bezoeken op zondag 13.30-17.30 u
21. Oude resten van voormalig kasteel zichtbaar bij laag water in de rivier de Maas Elsloo
22. Historische buitenplaats Kasteel Elsloo Maasberg 1-2, Elsloo, openbaar wandelpark met de Slakmolen in het kasteel en de nabij gelegen tuin van IVN | zat.+zon.13.00 -17.00 u
23. Restaurant De Conincx Dorpstraat 28, Elsloo | te bezoeken zaterdag 16.00-17.00 en zondag 15-17.00 u
24. Van Meersch kapel Op de Dries 1, Elsloo | te bezoeken zaterdag + zondag 10.00-17.00 u
25. Ijsboerderij de “Laathof ” Op de Dries 2-4, Elsloo | te bezoeken zaterdag 13.00-17.00 en zondag 11.00-17.00 u
26. Poortomlijsting Daalstraat 3 eertijds deeluitmakend van de “Laathof ”, langs openbare weg
27. Op de Berg 7, Elsloo | te bezoeken zaterdag 10.00 – 15.00 u
28. Streekmuseum Op de Berg 4-6, Elsloo | open op zaterdag + zondag 10.00-17.00 u
'Vele parels in deze gemeente aan de (Grens)maas -bestaande uit vijf kernen met ieder een eigen gezicht- kunnen bezoekers gratis bezoeken. Maar dat niet alleen! Liever iets creatiefs? Ook dat kan. Schilder of teken een ‘Delfts blauwe tegel’ of uw eigen familiewapen op een houten schildje bij een van de monumenten in Stein. Zin in een workshop architectuurfotografie? Ook dat kan bij Biblionova in Urmond. Daar hangt dan wel een -weliswaar vriendelijk- prijskaartje aan. Of wilt u gewoon lekker fietsen en als u zin hebt even afstappen bij een monument om uit te rusten en te genieten van één van de vele parels? Onderweg kunt u ook even het Terpkerkje binnenlopen om een expositie te bezoeken’, dat schrijft het college van burgemeester en wethouders in de promotiekrant.
| < Vorige | Volgende > |
|---|



Archief Nieuwsberichten